Witam w mojej kuchni! Rozejrzyj się i wybierz coś pysznego ;)

O blogu


O mnie - chemik, biolog, księgowa, gospodyni domowa, twórczyni szydełkowanych zabawek, cukiernik amatorka - w skrócie o wykształceniu, zawodzie i tym, co robię na co dzień. Prywatnie jestem wielkim żarłokiem i eksperymentatorką kulinarną. Gotuję od zawsze. Uwielbiam poznawać nowe techniki, zgłębiać tajniki kuchni z całego świata. Szczególnie bliskie mojemu podniebieniu są smaki Hiszpanii, Meksyku i Włoch. Jestem samoukiem. Wszelkie przepisy (poza tymi na ciasta) są często dla mnie tylko luźnym oparciem dla potraw, które gotuję. Uwielbiam improwizować w kuchni, tworzyć wspaniałe coś z niczego. Odkąd zostałam Mamą cenię sobie także szybkość wykonania potrawy, ale bez utraty wspaniałej formy i smaku. Również moim maluchom czaruję niebanalne dania.

O blogu
Blogować zaczęłam w czerwcu 2012 roku. Głównym powodem, dla którego zaczęłam się tym zajmować była potrzeba zgromadzenia i usystematyzowania własnych przepisów albo przepisów, do których lubię wracać. Ten pomysł zaczął kiełkować już chyba na studiach, ale dopiero kiedy zaczęłam dysponować większą ilością wolnego czasu, nabrał kształtów.
W moim blogu królują przepisy typu "przegląd lodówki", czyli na dania stworzone z tego, co mam akurat pod ręką, przy czym muszą być wykonane szybko i często jedną ręką ;) Lubię też bawić się przepisami innych, dlatego znaleźć tu można wiele modyfikacji przepisów na znane potrawy, zaczerpnięte od innych. Wisienką na torcie mojego bloga jest z pewnością dział "Dla Najmłodszych", który powstał na potrzeby i na skutek żywienia mojej Córki kiedy była jeszcze niemowlęciem. Starałam się wtedy żywić ją daniami przygotowanymi przez siebie, innymi niż pospolite "słoiczki".
Teraz znowu czasu mam niewiele, Synka karmię tym, co mamy na wspólnym stole i wszyscy są zadowoleni :)